طنز/ چرا باید به ترکیه گاز مجانی بدهیم؟ | بلاگ

طنز/ چرا باید به ترکیه گاز مجانی بدهیم؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

محمدامین میمندیان

گروه طنز رجانیوز - محمدامین میمندیان:

بعد از اینکه آقای ب.ز ...ببخشید اون یکی دیگه بود. بعد از اینکه آقای بیژن زنگنه صادرات روزانه 30 میلیون لیتر مکعب گاز رایگان به ترکیه را تایید کرد، هجمه های رسانه ای شدیدی از طرف جریان منتقد دولت  و طرفدار خشونت علیه این ماجرا صورت گرفت. درحالی که قضیه اینطور که بنظر می رسد نیست و این یک جریمه ی برد برد است. بخشی از آثار مثبت این فاجعه...بخشید، این اتفاق را ذکر می کنم:

1-قبلا  ترکیه درکنار همه مشکلاتی که داشت _مثل مشکل اردوغان_  گاز هم گران بود. لذا همه اینها دست به دست هم می داد تا مردم یکهو آمپرشان بزند بالا و کودتا کنند. حالا ایندفعه موفق نشدند ولی اگر دفعه ی بعد موفق شوند چه؟ امروز کودتا می کنند کشور را می گیرند، می بینند هنوز بدنشان گرم است لذا فردا هم حمله می کنند یونان را مستعمره خودشان می کنند. خب لابد پس فردا هم تصمیم می گیرند به ایران حمله کنند. ولی حالا که گاز مفت دارند مگر مرض دارند کودتا کنند؟ یک باک گاز می زنند می روند دور دور هوای کودتا از سرشان میفتد. پس به این صورت با دادن گاز مفت سایه ی جنگ از سر کشورمان برداشته شد.

2-وقتی اینهمه گاز به ترکیه بدهیم آنها هم تا یکجایی می توانند اینها را مصرف کنند.هرچقدرم که پخت و پز کنند و درجه آبگرمکن را بالا ببرند و شعله بخاری را زیاد کنند باز هم روزانه 30 میلیون لیتر مکعب کلی کپسول می شود. این همه کپسول را هم که نمی شود توی کاخ اردوغان انبار کرد. اینجاست که باز دولت تیزهوش ما وارد می شود و قرارداد صادرات پراید گازسوز به ترکیه را می بندیم. اینگونه هم تولید ملی رونق می گیرد و هم با صادرات پراید، انتقام این شکایتشان به دادگاه لاهه که هیچ، انتقام نبرد چالدران دوران صفویه را هم می گیریم.

3-مردم شریف ایران یادتان می آید زمستان ها هرچه اخبار می گفت گاز را کم کنید تا به استان های شمالی کشور هم گاز برسد ولی خیلی ها محل نمی گذاشتند؟ ولی حالا کافی است اطلاعیه دهند که گاز را کم کنید تا به ترکیه گاز برسد. بعد خیلی از غرب دوستان و آنتالیا رفتگان و نمک گیر شدگان ترکیه، مصرف گازشان را کم می کنند و همین انقدر فشار گاز را بالا می برد که حتی ممکن است بتوان گاز استان های شمالی را هم تامین کرد. پس درواقع این اتفاق بنفع خود مردم هم هست.

4-اصلا چه کسی گفته که گاز رایگان است؟ درسته که پولی دریافت نمی کنیم ولی به این معنی نیست که هیچی نمی گیریم. قرار شده آنها هم درعوض گاز، چنده ده گیگ فیلم و سریال ترکیه ای به ما بدهند. با پخش این سریال ها از تلویزیون خودمان دیگر لازم نیست نگران باشیم که چرا مردم شبکه ی جم نگاه می کنند. خدایی خسته نشدین انقدر دعواهای کامران تفتی و موتور تریل کامبیز دیرباز تماشا کردید؟

5-اصلا به رعیت جماعت چه ربطی دارد که توی کار دولت دخالت کند؟ گاز خودش است دلش میخواهد بریزه توی جوب.به کسی چه؟ به جای این کارها بروید کار کنید.اگر کار داشتید که ازین گیرهای

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 22 مرداد 1396 ساعت: 6:40